C-CLASS ( 0/24) İP BLOG HİZMETLERİ

Firmamiz Ripe Partneri Olup Toplu C-Class IP ( 254 - 0 /24 ) Bloglari Saglamaktadir.
C-Class IP Blog Hizmetlerimizden Yararlanmak için Sunucularinizi Firmamizda Barindirmaniz Yada Firmamizdan Sunucu Kiralamaniza Gerek Yoktur.

C-Class IP Blog siparisi

0/24 C-Class IP BlogSunuculariniz Hangi Lokasyonda Olursa Olsun Hangi Verimerkezinde Barindirirsaniz Barindirin Yada Her Hangi Gibi Bir Verimerkezinde Sunucu Dahil Kiralamis olsaniz Size Saglayacagimiz C-Class IP Bloglarini Dilediginiz Sunuculariniza Yonlendirmekteyiz.

Sistemimiz Nasil Calismaktadir?

Tum C-Class IP Bloglari Firmamiza Ait Sunucularda PARK Edilmis Durumdadir, Firma Sunucularimiz ile Sizin Belirleyeceginiz Sunucu Arasinda Tuneller Olusturulup, Tarafimiza Saglayacaginiz Sunucu Ana IP Adresine Yonlendirilmektedir.

Siz Herhangi gibi bir işlem yapmaniza gerek yoktur, Tarafimiza Sadece C-Class IP Blogun Yonlendirmemizi istediğiniz Sunucu IP Adresini Vermeniz Yeterlidir.

Bu Sadece Sunucu Olmayip Switch yada Router IP Adresi olabilir, C-Class IP Blogunuzu Yonlendirme Yapildiginda ise IP Adreslerini Dilediginiz Sunuculara Dagitabilir ve Kullanabilirsiniz.

Diger Bir Ornek ise; Her Hangi Gibi bir Linux Sunucunuzu Router Olarak Yapilandirabilir ve Tum IP Bloglarini o Sunucuya Yonlendirebilir vede Linux Sunucunuzu Router yaparak Binlerce Sunucunuza IP Adreslerini Paylastirabilirsiniz.

Firmamizin IP Bloglarinin Barindirildigi Sunucularda herhangi gibi bir kapanma, Restart yada Beklenmedik Sorunlar oluştuğunda ise Hic bir sekilde IP Adreslerinizde Kesintiler olmayip hatta sizler fark etmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz, Sunucularimizda Olusan Sorunlar nedeni ile IP Akislari Kopmamakta Olup Sorunsuzca Kullanabilmeniz Mumkundur.

Tarafimizin Saglamis Oldugu C-Class IP Bloglarimizi Sanki Sunucunuzu Barindirdiginiz yada Kiraladiginiz Verimerkezinden Almis Gibi Kisitlama olmadan Kullanabilirsiniz.

Ornegin; Cpanel Kurulu Bir Sunucunuz olduğunu düşünürsek eger ip bloglarini Cpanelinizden Eklediginizde Hosting’lerinize IP Adreslerini Dagitabilirsiniz.

IP Bloglarimiz Kesinlikle Sanal ip Blogu Degildir, Tamamen Gercek C-Class IP Bloglaridir.

C-Class IP Bloglari Satislarimiz Parca Parca Olarak Satilmamaktadir 1 ile 254 Adet Blog Seklinde Satilmaktadir, Ornek: 10.0.0.1-254 ( /24)

C-Class IP Nedir? Neden önemlidir?
C Class IP Nedir?

IP adresleri, ağ adresi ve host adresinden oluşan rakamlarla ifade edilen adres biçimleridir. Başlık itibari ile C sınıfı'nı inceleyecek olursak; 94.199.206.48 ve 94.199.206.49 adresleri farklı C Class'ta değildirler. Fakat 95.173.189.141 ile 95.173.190.240 adresleri farklı C Class IP'dedirler. IP’ler farklı kullanımlar için farklı sınıflara ayrılmıştır. Bu ayrımca farklı IP sınıfları farklı hosting imkanları sunmaktadır.

C Class IP Neden önemlidir?

C Class IP A ve B sınıfına göre ucuzdur ve Google’ın değer verdiği IP classlarından biridir. IP adresleri daha önce de belirttiğimiz gibi A, B, C, D, E olmak üzere 5 sınıfa ayrılmıştır. İşin ekonomik boyutu bakımından A sınıfı IP’ler en yüksek sınıfı oluşturur, fakat tüm sınıflar arasındaki kalite olarak en yüksek sınıftır. A ve B sınıf IP özelliği bulunan SEO Hostingler çok zor bulunur ve yüksek fiyata satın alınabilir. C sınıfının önemi tamamen ekonomik olarak diğer IP sınıflarına göre ucuz olmasına rağmen, küçük işletmeler için SEO bazında birçok avantaj sağlamasıdır. Bu sayede işletmeler bu IP’lerdenbolca satın alıp siteleri yayına vermekte, SEO ve backlink çalışmalarını bu yöntemle yürütebilmektedir.

Backlink alımında önemli olan doğallıktır, ve bu alımın organik bir kazanım veya artış seyrinde olması gerekmektedir. Örneğin birbirini hiç tanımayan iki insanın birbirine referans vermesi, bir akrabanın bir kişiye referans vermesinden daha değerlidir. Burada da aynı durum söz konusu. IP adreslerinin bulunduğu aynı ‘mahalle’, aynı ‘sokak’tan birbirlerine gönderdiği backlinkler Google’ın gözünde değerli değildir. Fakat farklı il veya farklı ilçeden alınan linkler ise arama motorunun gözünde değer taşır.

SEO çalışmalarının yapıldığı ilk zamanlarda site sahipleri, bir sunucu alıp onlarca veya yüzlerce paravan site açarak bu siteler arasında bir backlink ağı kurarak arama sonuçlarında sitelerini yukarıya taşıyabiliyordu. PageRank açısından çok önemli olan backlink haklı olmayan bir yükseliş sağlanabiliyordu. C Class IP’ler bu tür manipülasyonların önüne geçme noktasında ciddi başarı sergiliyor.

C Class IP’nin Avantajları Nelerdir?

A Class IP’ler 127 network başına 16 milyon hosta izin vermektedir. B class IP’ler 16000 network başına 65.000 hosta imkan vermektedir. C class IP’ler ise 2 milyon network başına 254 hosta imkan tanımaktadır. Görüldüğü üzere daha çok küçük ve orta boyutlu işletmeler için uygun olan C class IP’ler,gerçekten ekonomik bir çözüm yolu.

Ekonomiktir, yaygın olarak bulunabilir. Birden çok C Class IP satın almak cazip fiyatlarla mümkün olduğundan, bunlardan birbirlerine çaprazlamalarla backlink vermek suretiyle büyük bir link ağı kurabilmek mümkündür. Bu da oldukça etkili bir SEO çalışmasıdır, ki hali hazırda bir çok webmaster bu yolu tercih etmektedir.

C Class’ın SEO açısından önemini ifade ederken,IP’de yer alan numaraların aslında IP’nin bulunduğu yeri belli eden işaretler olduğunu da hesaba katmak gerekiyor. 94.199.206.48 şeklinde bir IP numarasını örnek verecek olursak; 94 kısmı hangi sitenin veya kullanıcının bulunduğu ili, 199 olan kısım bulunduğu ilçeyi, 206 kısmı mahalleyi, 48 de bulunduğu sokağı temsil eder. SEO çalışmalarında organik olmak çok büyük önem arz ettiği için C Class IP’ler her sitenin farklı bir kullanıcı tarafından yönetildiği izlenimini oluşturur.

C Class IP Neden Tercih Edilir?

IP adresleri dediğimiz gibi insanlar gibi birbirilerine belli yakınlıklarda bulunurlar ve her rakam öbeği bu adresleri gösterir. Birbirine yakın olan IP’lerde linkleme çalışmaları sonuç vermez. C Class IP uygulaması farklı IP numaralarına sahip olmanızı sağladığından backlink çalışmalarında çok daha etkili bir strateji yürütebilirsiniz.

Bir başka katkısı da şu; Linkwheel uygulamarında, ana siteye bağlantı veren tüm sitelerin birbirinden farklı olmasına imkan verebiliyor. Hosting’de farklı IP atamaları sayesinde Linkwheel çalışması çok daha verimli yürütülebiliyor. Blogspot, Blogcu ve bunun gibi ücretsiz blog siteleri ile yapılan Linkwheel uygulamasına oranla;C Class IP kullanılarak kurulan özgün siteler üzerinden gerçekleştirilen yapılan linkwheel uygulaması çok daha etkili sonuçlar verebiliyor.

Powered by WHMCompleteSolution